Sinds 1 april 2026 ligt het servicecontract voor de telefonieomgeving van het bedrijfsvoeringscentrum (BVC) van Enexis bij GROSC. Hoog tijd om terug te blikken op hoe die samenwerking tot stand kwam en wat die tot nu toe heeft opgeleverd.
Toen de vorige leverancier van Enexis liet weten de ondersteuning van hun telefoniesysteem niet langer voort te zetten, moest er snel een nieuwe partij gevonden worden. Enexis heeft eerder de vernieuwing van het telefoonsysteem van de bedrijfsvoering aanbesteed. GROSC was één van de inschrijvers en verloor met een minimaal verschil. Omdat GROSC momenteel in Nederland de enige platinum partner van Mitel is voor het type telefoonsysteem dat Enexis gebruikt, lag de keuze voor de hand: het supportcontract ging alsnog naar GROSC.
Meteen aan de slag, nog zonder alle voorkennis
Een nieuwe leverancier heeft normaal gesproken tijd nodig om een systeem goed te leren kennen. Toch loste het team van GROSC al vrij snel na de start van het contract een storing op waar Enexis mee zat: het inloggen op een belangrijk onderdeel van het systeem in Zwolle werkte niet meer. GROSC had op dat moment nog niet eens alle overdrachtsinformatie van de vorige leverancier ontvangen. Toch werd het probleem snel verholpen.
Harold van den Heuvel, OT Expert Infrastructure bij Enexis, noemt dit een goed voorbeeld van wat GROSC meebrengt: “Daaruit blijkt, naar mijn idee, hun kennis, ervaring en meerwaarde.”
Doorpakken bij een lastiger probleem
Niet elk probleem is zo eenvoudig op te lossen. Bij Enexis speelde een storing waarbij de telefooncentrale een externe leverancier niet meer kon bereiken – en andersom ook niet. Omdat hier meerdere partijen bij betrokken waren, was het lastig te achterhalen waar het probleem precies zat.
GROSC-medewerker Leilani van Uden dook in de gesprekslogs en zag dat het misging zodra er naar een specifiek nummer werd gebeld. Op basis daarvan kon ze aantonen dat het probleem niet bij het systeem van Enexis lag, maar waarschijnlijk bij de telefonieprovider aan de andere kant. Met die informatie kon Enexis gericht verder, en werd de storing uiteindelijk opgelost.
Van den Heuvel na afloop: “De analyse van Leilani was helemaal correct, evenals de conclusie. Daar ben ik zeer over te spreken, mijn complimenten.”
Meer dan alleen tickets afhandelen
Wat Enexis vooral opvalt in de samenwerking, is de houding van GROSC. Niet zomaar problemen afwerken omdat er nu eenmaal een contract ligt, maar oprecht meedenken en interesse tonen in hoe Enexis het systeem gebruikt. Van den Heuvel: “De wil om te willen helpen, niet alleen omdat er een supportcontract is, maar ook om klanten zoals Enexis te ontzorgen. En daarnaast geïnteresseerd zijn in hoe het telefoniesysteem gebruikt wordt en wat daarin voor hen belangrijk is.”
Een aanbeveling, zonder twijfel
Op de vraag of hij GROSC zou aanbevelen, hoeft Van den Heuvel niet lang na te denken: “Ik zou GROSC zeker aanraden, en ik denk dat de hierboven genoemde voorbeelden voor zich spreken.”

Veelgestelde vragen (FAQs)
Veelgestelde vragen
1. Sinds wanneer werkt Enexis samen met GROSC voor telefonie?
Sinds 1 april 2026 ligt het servicecontract voor de telefonieomgeving van het bedrijfsvoeringscentrum (BVC) van Enexis bij GROSC.
2. Waarom koos Enexis voor GROSC als leverancier voor telefonieondersteuning?
De vorige leverancier stopte met de ondersteuning van het telefoniesysteem. GROSC was eerder een van de inschrijvers bij de aanbesteding voor de vernieuwing van het telefoonsysteem en beschikt volgens de case over specifieke expertise voor het type telefoonsysteem dat Enexis gebruikt.
3. Hoe ondersteunt GROSC Enexis bij storingen in de telefonieomgeving?
GROSC analyseert storingen en onderzoekt waar een probleem in de telefonieomgeving ontstaat. In de beschreven voorbeelden wist GROSC zowel een inlogprobleem als een complexer verbindingsprobleem te analyseren en verder te helpen oplossen.
4. Wat maakt de samenwerking tussen GROSC en Enexis volgens Enexis waardevol?
Volgens Harold van den Heuvel van Enexis gaat GROSC verder dan alleen het afhandelen van supporttickets. Hij noemt onder meer de kennis, ervaring, bereidheid om te helpen en interesse in hoe Enexis het telefoniesysteem gebruikt.
5. Zou Enexis GROSC aanbevelen?
Ja. Harold van den Heuvel geeft in het klantverhaal aan dat hij GROSC zeker zou aanraden en dat de genoemde voorbeelden volgens hem voor zich spreken.
Jouw telecommunicatie altijd vlekkeloos.
Meer informatie of samen de mogelijkheden voor jouw organisatie bespreken?